Mihaela Mihai: ”M-am trezit cu erupții mari rosii în jurul gurii, usturătoare si umflate”

”AMOXICILINĂ Atb - 500 mg. Am fost victima unei bacterii, după spusele doctoresei mele de familie. De 10 zile, tot mai bolnavă, cu tuse de măgar, dureri în piept, sudori abundente . Nu mi-a mers cu ceaiuri, deci am " cedat nervos " si am cumpărat, la Farmacie, un " antibiotic usor ", ținând cont de faptul că trec ani si situații extreme până accept să iau un medicament, de orice fel.
După 2 zile si 8 pastile luate 1 / 6 ore, m-am trezit cu erupții mari rosii în jurul gurii, usturătoare si umflate. Cu înțepături pe mâini si brațe. Si tot tusesc ! În toată viața mea nu am avut asemenea efecte secundare la vreun medicament !!! Nu am o natură alergică. Si mă năpădeste imaginea hoardelor de pensionari disperați că li se reduce dreptul la medicamente compensate... Si mândria cu care explica oricui ce boli au si ce medicamente scumpe iau ei. Obsesia din vremurile trecute ... Fiți atenți ! Tot mai toxice, medicamentele ne omoară subtil. Eu trec la overdoză de miere ! Părerea mea !”, a scris Mihaela Mihai pe Facebook.

Be the first to comment on "Mihaela Mihai: ”M-am trezit cu erupții mari rosii în jurul gurii, usturătoare si umflate”"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Lumea Presei, lumeapresei.ro